Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka

Strona główna » Uncategorized » Wiosna w Muzeum Narodowym

Wiosna w Muzeum Narodowym

Uprzejmie donosimy że Zofia Gołubiew dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie czyni … dobro!

.

 

wd zg razem fotomontaz2akceptNie bacząc na statut instytucji, którą od wielu lat kieruje zleciła… wykonanie 25 budek lęgowych dla Wróbli i Sikorek.
20 marca w Domu Józefa Mehoffera w Krakowie o godzinie 15.00 wespół z Miotaczem Idei Asocjacji Promotorów RP Waldemarem Domańskim dokona uroczystego otwarcia sezonu lęgowego.
Dokonanie nastąpi w obecności licznej reprezentacji dyrektorów muzeów, bibliotek, urzędów i domów kultury, którym organizatorzy spotkania zaproponują przystąpienie do Asocjacji .
Do Asocjacji może należeć każdy kto przeczyta CREDO, napisze oświadczenie, że… jest z natury wesoły i posiada niebanalne poczucie humoru, które dodatkowo poświadczy zakupem domku dla ptaków lub wpłatą 50zł na konto Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego..
.
.
.

Apel Miotacza Idei

„Z dużych miast zniknęły wróble, sikorki oraz inne drobne ptaszki. Ocieplanie budynków przepędziło również jerzyki. Tynkując elewacje, wycinając drzewa i krzewy likwidujemy przy okazji mieszkania braci mniejszych. Za sprawą nieprzemyślanych działań ćwierkanie i ptasie trele zastępujemy skrzeczeniem srok, gawronów i innych krukowatych.  Likwidując gniazda i naturalne kryjówki naszych małych sprzymierzeńców zapraszamy do parków i ogrodów komary, muchy oraz gąsienice.

Możemy to wspólnie zmienić budując karmniki i budki lęgowe. Większość instytucji kultury ma swoje siedziby w otoczeniu parków, skwerów lub  zieleńców…W 2013 zawiesimy w Krakowie 1000 domków dla ptaków.”

 

Waldemar Domański

Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki

Miotacz Idei Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka

tel. 505 130 120

Odpowiedź Muzeum Narodowego w Krakowie

W odpowiedzi na apel Miotacza Idei APRP Muzeum Narodowe w Krakowie przyłącza  się do tej niezwykle pożytecznej akcji społecznej wnosząc w wianie 25 budek lęgowych dla wróbla i sikorki. Po ich zamontowaniu dodatkowo zamieścimy w pobliżu informacje ornitologiczne opisujące nowych sąsiadów. Naszym zdaniem będzie to istotny element edukacyjny i atrakcja dla zwiedzających, widzów lub spacerowiczów. Z pełnym przekonaniem zachęcamy inne instytucje i ośrodki kultury w całej Polsce do wstępowania w szeregi Asocjacji. Ten oryginalny krakowski projekt obywatelsko – artystyczno – urzędniczy, który zawiązał się w październiku 2012 roku, wzbudził od razu żywe zainteresowanie mediów w całej Polsce. W krótkim czasie zwerbował i zachęcił do współpracy między innymi Bibliotekę Jagiellońską, Stowarzyszenie Ptaki Polskie, Kancelarię Prezydenta Krakowa, MPK, Andrzeja Sikorowskiego, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Jacka Cygana, Klasztor Ojców Franciszkanów, Macieja Orłosia, Janusza Dzięcioła oraz… sołtysa z Ptaszkowej.

                                                                                                            badz na ptak

Zofia Gołubiew

Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie

Ambasador Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka

.
.
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: