Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka

kliknij

button2

Uprzejmie donosimy, że Tadeusz Michorczyk zwariował… na punkcie ptaszków !!!

 

Ten szlachetny biznesman i przedsiębiorca w branży materiałów plastikowych, ufundował 50 budek lęgowych dla wróbla i sikorki. Informujemy, że 10 budek Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka ofiaruje zaprzyjaźnionemu parkowi Bednarskiego w Krakowie, natomiast 40 z nich przekaże dobrowolnie i kompletnie za darmo w ręce ptakolubów, którzy zobowiążą się do ich osobistego zamontowania w najbliższej okolicy.

Wszystkich, którym nie są obce losy mały ptaków w mieście prosimy o przesłanie na adres: asocjacjacjapromotorowrp@gmail.comfotografii wybranych drzew. Na ich podstawie ocenimy, czy wspomniana budka lęgowa będzie w odpowiednim miejscu.

Po „zalegalizowaniu” wyżej wspomnianego drzewa będzie można odebrać mieszkania pierzastych braci mniejszych. Można tego dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
w siedzibie Biblioteki Polskiej Piosenki, mieszczącej się w Krakowie przy ulicy Wawrzyńca 15.

 

Każda osoba, która zgłosi się po budkę lęgową zostanie przez nas sfotografowana „z lotu ptaka”. Następnie przedstawiciel Asocjacji Promotorów RP poprosi o złożenie następującego oświadczenia:

„Jestem wesołym człowiekiem posiadającym niebanalne poczucie humoru
i robię to wszystko dla jaj!”

Wygłoszenie tej formuły spowoduje automatyczne przyjęcie zacnego Reflektanta do honorowego Działu Ambasadorów Asocjacji RP.

więcej:https://asocjacjapromotorowrp.com/ludzie/dzial-ambasadorow/

 

 

 

 

 

 

Przykładowe zdjęcia „z lotu ptaka”:

Szydlowski Bartosz 2 (Custom) (Custom)

Bartosz Szydłowski

Dyrektor Naczelny i Artystyczny Łaźnia Nowa   
OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Waldemar Domański – Miotacz Idei APRP
Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki

 

Zofia Gołubiew (Custom) 

Zofia Gołubiew – Ambasador

Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie

 

Prezydent Asocjacja2Profesor Jacek Majchrowski
Prezydent Krakowa
Magdalena Sroka

Magdalena Sroka
IV Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta

 

 

Danuta Grechuta
Erato Asocjacji Promotorów RP

 

Liczymy również, że po zamontowaniu na drzewie budki otrzymamy od budkobiorcy zdjęcie, które będzie swoistego rodzaju raportem z dobrze wykonanej roboty i spełnionego ptasiego obowiązku.

 

Więcej na temat Asocjacji Promotorów RP: http://AsocjacjapPromotorowRP.com/credo/

 

O ASOCJACJI PROMOTORÓW RP

Od października 2012 roku Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka zamontowała 1500
budek lęgowych w Krakowie.

 

Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka to krakowski projekt obywatelsko – artystyczno – urzędniczy pozbawiony wszelkich elementów administracyjnych i prawnych. W konwencji happeningu, zabawy oraz współpracy pragniemy przywrócić właściwą liczebność populacji ptaków miejskich. Z dużych miast zniknęły wróble, sikorki oraz inne drobne ptaszki. Ocieplanie budynków przepędziło również jerzyki, z których każdy swoim pracowitym dziobem likwiduje codziennie 20 000 komarów.

Można to zmienić budując i montując specjalne budki lęgowe.

Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka została zawiązana 7 października 2012 roku w Cafe „Wróbelek” w Krakowie przy ulicy Świętego Tomasza 30.

Do Asocjacji może przystąpić każdy, kto pisemnie oświadczy, że jest z natury wesoły i posiada niebanalne poczucie humoru oraz zakupi (około 40-50zł) lub wykona własnoręcznie odpowiednią budkę lęgową.

Potwierdzony zakup ptasiego domku lub dokonanie przelewu na konto Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego będzie traktowane jak pisemna deklaracja wesołego usposobienia i niebanalnego poczucia humoru!!!

Bo przecież wszystko robimy dla… jaj!

Zapraszamy do naszego grona zarówno osoby jak też instytucje. Członkowie Asocjacji mogą używać tytułu – Ambasador Asocjacji Promotorów RP. Instytucje, urzędy oraz inne takie i temu podobne wpiszemy do zaszczytnego działu Szambelanów APRP. Liczymy na to, że dzięki temu polskie miasta wypełni ptasi świergot. Obecnie w większości miejskich parków i ogrodów słychać odgłosy latających, “ptasich superfortec” takich jak wrony, sroki i gawrony, które dodatkowo, bezkarnie bombardują nasze dzieci, żony, matki i kochanki. Ich pociski dosięgają również pleców, polskich i zagranicznych mężów, dziadków i niezrzeszonych.

Krakowska Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka poprzez współpracę z instytucjami i ludźmi dobrej woli chce wypracować model obywatelskiej inicjatywy, którą można będzie zastosować w innych miastach. Wiele instytucji i urzędów indywidualnie realizuje swoje “osobne” działania w obrębie ochrony przyrody. Również wielu szlachetnych ludzi samotnie ratuje świat przyrody. Warto połączyć i skoordynować ich wysiłki.

Do Asocjacji należą miedzy innymi Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Bogusław Kośmider Przewodniczący RMK, Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta Krakowa, a także Maciej Orłoś, Bohdan Smoleń, Andrzej Zarycki, Danuta Grechuta, Bogdan Micek i wielu innych.

Ostatnim wielkim sukcesem Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka było zdobycie poparcia Henryka Kultysa – Prezesa MPO – który zlecił zbudowanie 200 budek lęgowych dla jerzyka z materiałów pochodzących ze śmieci. Budki zostały przekazane zainteresowanym spółdzielniom mieszkaniowym oraz osobom prywatnym.
Pomocy w montowaniu domków dla jerzyków udzieliła nam firma EVOlution.

Więcej: https://asocjacjapromotorowrp.com/2014/04/18/asocjacja-promotorow-rp-montuje-budki-legowe/

Historia działań asocjacji  w mediach: https://asocjacjapromotorowrp.com/media/

 

Kronika Asocjacji Promotorów RP w linkach

Andrzej Sikorowski napisał oficjalną piosenkę Asocjacji – https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/02/04/prapremiera-piosenki-asocjacji-promotorow-rp/

Krzysztof Piasecki napisał wiersz – https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/02/06/wiersz-krzysztofa-piaseckiego/

Walentynki 2013 – https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/02/18/walentynki-2013/

Otwarcie sezonu lęgowego w Muzeum Narodowym – https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/03/20/dzis-miedzynarodowy-dzien-wrobla/

Montowanie budek lęgowych w Parku Duchackim – https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/04/18/budki-legowe-w-parku-duchackim/

Delegacje z Ptaszkowej i Wróblowic na Lekcji Śpiewania w Krakowie- https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/05/06/wroblowice-i-ptaszkowa-zaspiewaly-razem-na-lekcji-spiewania/

Otwarcie placówki dyplomatycznej w Warszawie – https://asocjacjapromotorowrp.com/2013/05/21/krakowska-asocjacja-przenosi-swoje-dzialania-do-stolicy/

 

 

 

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

KONTAKT

napisz do nas

Waldemar Domański

%d blogerów lubi to: