Strona główna » Uncategorized » Lanckorona w Asocjacji Promotorów RP

Lanckorona w Asocjacji Promotorów RP

Asocjacja na facebooku

Budka lęgowa symbolem polskich Walentynek !!!

Z satysfakcją informujemy, że odezwa Asocjacji Promotorów RP wzbudziła Panią wójt Lanckorony Zofię Oszacką.

(Wcześniej podobnie stało się z Burmistrzem Niepołomic Romanem Ptakiem).

List Zofii Oszackiej:

Szanowny Pan
Waldemar Domański
Miotacz Idei Asocjacji Promotorów RP

Zofia OszackaIdea masowego konstruowania budek lęgowych w ramach działalności Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka zgodna jest ze strategią rozwoju wielu samorządów lokalnych, które na różne sposoby próbują zaszczepić w swoich środowiskach potrzebę poprawy sytuacji demograficznej. Strategia ta jest ściśle związana z wysokością subwencji oświatowej, opartej o ilość dzieci w szkołach, a stanowiącej istotny wkład w budżety gmin i miast. Dotychczasowe próby wyłączania światła wieczorową porą nie spotkały się z przychylnością Mieszkańców, którzy uznali je za zbyt nachalne, banalne i w końcu – nieskuteczne. Tym samym wyrazili Oni wolę bardziej delikatnych przekazów, a nawet sygnałów podprogowych, świadczących o zrozumieniu władz lokalnych dla subtelności materii. Odpowiedzią na ów dylemat jest niewątpliwie filozofia Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka, która przewiduje istotny, pozytywny wpływ ptasich treli-moreli na przyszły kształt demografii w Polsce. Ulokowanie zatem centralnych uroczystości budowy budek lęgowych w czasie masowych aktywności około-walentynkowych, uważam za uzasadnione.”

Zofia Oszacka
Wójt Gminy Lanckorona

Odpowiedź Miotacza Idei:

Szanowna Pani
Zofia Oszacka
Wójt Lanckorony

Informujemy, że po naszych piersiach przebiegł dreszcz wzruszenia. Pani analiza i trafne spostrzeżenia dotyczące intencji Asocjacji Promotorów RP zasługują na najwyższy szacunek. Chwila, w której wysychał tusz na końcu Pani listu stała się początkiem Pani kariery w Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka.

Niniejszym zapraszam do naszej wesołej gromady. Dla formalności proszę przesłać na nasz adres podpisane własnoręcznie oświadczenie o treści:

Oświadczam, że jestem wesołym człowiekiem posiadającym niebanalne poczucie humoru i robię to wszystko dla jaj.”

Waldemar Domański
Miotacz Idei Asocjacji Promotorów RP

Pełna treść odezwy asocjacji Promotorów RP:

Budka lęgowa symbolem polskich Walentynek !!!

Na podstawie wnikliwych badań i sondażu przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie kilkunastu osób ustalono, że budka lęgowa najlepiej oddaje ducha i cele Walentynek. Dotychczasowe symbole takie jak serduszka, misie, czy cyniczne baloniki na druciku powinny ze wstydu odejść w niebyt. Jak głosi legenda od połowy lutego słychać w Polsce miłosny śpiew ptaków dlatego 14 lutego nasi pradziadowie rozpoczynali budować budki lęgowe dla pierzastego drobiazgu. Wraz z emigracją ten obyczaj powędrował w świat i po wiekach wykoślawiony powrócił do naszego kraju. Czas powrócić do źródeł naszej rodzimej tradycji.

W ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki w tym wróble. Budując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów. Mniej będzie much, komarów i innego robactwa, a więcej ptasich treli.

BUDKA LĘGOWA TO SYMBOL NOWEGO ŻYCIA I KWINTESENCJA ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH !!!

About these ads

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Gravatar
WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Silnik: WordPress.com
%d bloggers like this: