Data 14 lutego 2013 roku jest symbolicznym początkiem rewolucji obyczajowej w Polsce. Dotychczasowe symbole walentynkowe takie jak serduszka, baloniki, czy misie będą sukcesywnie wypierane na rzecz nowego symbolu, najpełniej oddającego ducha oraz sens święta zakochanych…
Dzięki postulatom Władz Asocjacji udało się się spowodować, że symbolem WALENTYNEK jest – budka lęgowa !
Na podstawie wnikliwych badań i sondażu przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie kilkunastu osób ustalono, że budka lęgowa najlepiej oddaje ducha i cele Walentynek.
Do naszego postulatu przyłączyło się Chełmno miasto miłości.
Zmiana symbolu Walentynek została urzędowo potwierdzona 13.02.2013 r. o godzinie 12:00 w Kamiennym Holu Krakowskiego Magistratu, gdzie Radni Miasta Krakowa zbudowali budki lęgowe dla ptaków, które niebawem trafią do parku na Woli Duchackiej. Społeczna akceptacja wyżej wymienionego stanu rzeczy miała miejsce 14.02.2013 roku od godziny 16.00 do 19.00 w Leroy Merlin Bonarka, gdzie razem z tłumnie przybyłymi Krakowianami zbudowaliśmy kilkadziesiąt budek dla ptaków. Środowisko artystyczne w sprawie zmiany wizerunku święta zakochanych wypowiedziało się śpiewająco – koncertem, który odbył się o godzinie 17.00. Piosenki paryskiego wróbelka (Edith Piaff) zaśpiewał krakowski wróbelek Jaga Wrońska. Wszystko nagrał, sfilmował i udostępnił Miotacz Idei.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w rewolucji oraz… za poczucie humoru!
„Precz z banalnymi serduszkami oraz balonikami na druciku!
Niech żyje! – radosna budka lęgowa!”
WALENTYNKI w LEROY MERLIN z Asocjacją Promotorów RP
FOTORELACJA MARKA LASYKA:
VIDEORELACJA:
-
-
-
-
Informujemy, że Prezydent Krakowa – Profesor Jacek Majchrowski przekazał trzy Walentynki (w formie budek lęgowych) dla Sikorki Bogatki, Wróbelka Elemelka oraz Samby Sikoreczki. Budki niebawem zostaną zamontowane w nowopowstałym Parku Duchackim.
A oto paragon, który wręczyliśmy Prezydentowi za zakup wyżej wymienionych ptasich walentynek:
Walentynki po Krakowsku!
13 lutego w Magistracie krakowscy Radni budowali budki lęgowe dla sikorki, wróbla i jerzyka. Akcji przewodził Miotacz Idei Waldemar Domański, na co dzień dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.
PRASA:
RADIO:
TELEWIZJA:
TVP KRAKÓW
TELEEXPRESS
FOTO:
FOTORELACJA JAN GRACZYŃSKI, BOGUSŁAW ŚWIERZOWSKI / INFO Kraków24