Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka ma przyjemność donieść, że 25 kwietnia 2014 roku, w godzinach między 9.00, a 15.00, na budynku przy ul. Chmiela 1 zostały zawieszone 22 budki lęgowe dla jerzyków. Budki lęgowe zawiesiła rękami swoich niestrudzonych, wolnych od lęku wysokości pracowników firma Evolution. Przez ponad 6 godzin „Ewolucjoniści” wykonali plan i zamontowali 22 budek … Czytaj dalej
Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka nie ustaje w działaniu
11.06. 2014 (czwartek)
krakowski Dzień Przedszkolaka
godz.: 15.00
Samorządowe Przedszkole nr 92 w Krakowie
…
Na zdjęciu poniżej Miotacz Idei Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka (o blisko 50 lat młodszy od obecnego stanu)
W związku z planowaną akcją zawieszania budek lęgowych (12.06.2014) w pobliskim parku, odwiedził swoje przedszkole gdzie we współpracy z obecnymi abiturientami zawiesił kilka budek dla wróbli i sikorek.
Kolejne budki rozdane!
My Ptakoluby donosimy prze-najserdeczniej, że kolejne budki rozdane. Zdjęcia z lotu ptaka wykonane.
…
Witamy w Asocjacji nowych Ambasadorów. Teraz czekamy na fotorelacje z montażu budek.
Relacja Pani Inessy
Relacja Pani Małgorzaty
Relacja Pana Łukasza
Relacja Pana Tomasza
PS. Zgłaszajcie się po budki, bo zaraz zabraknie!!! Piszcie na . Załączajcie zdjęcia drzew.
W górę serca oraz budki lęgowe!!!
Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka rozdaje budki lęgowe!!
Uprzejmie donosimy, że Tadeusz Michorczyk zwariował… na punkcie ptaszków !!!
Ten szlachetny biznesman i przedsiębiorca w branży materiałów plastikowych, ufundował 50 budek lęgowych dla wróbla i sikorki. Poczynaniom Pana Tadeusza kibicuje Jego żona Beata, której również dziękujemy.
Informujemy, że 10 budek Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka ofiaruje zaprzyjaźnionemu parkowi Bednarskiego w Krakowie, natomiast 40 z nich przekaże dobrowolnie i kompletnie za darmo w ręce ptakolubów, którzy zobowiążą się do ich osobistego zamontowania w najbliższej okolicy.
Wszystkich, którym nie są obce losy mały ptaków w mieście prosimy o przesłanie na adres: fotografii wybranych drzew. Na ich podstawie ocenimy, czy wspomniana budka lęgowa będzie w odpowiednim miejscu. W szczególności zwracamy się do mieszkańców Małopolski, a w szczególności Krakowa!
Po „zalegalizowaniu” wyżej wspomnianego drzewa będzie można osobiście odebrać mieszkania pierzastych braci mniejszych. Można tego dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
w siedzibie Biblioteki Polskiej Piosenki, mieszczącej się w Krakowie przy ulicy Wawrzyńca 15.
Każda osoba, która zgłosi się po budkę lęgową zostanie przez nas sfotografowana „z lotu ptaka”. Następnie przedstawiciel Asocjacji Promotorów RP poprosi o złożenie następującego oświadczenia:
„Jestem wesołym człowiekiem posiadającym niebanalne poczucie humoru
i robię to wszystko dla jaj!”
Wygłoszenie tej formuły spowoduje automatyczne przyjęcie zacnego Reflektanta do honorowego Działu Ambasadorów Asocjacji RP.
więcej:http://asocjacjapromotorowrp.com/ludzie/dzial-ambasadorow/
Przykładowe zdjęcia:
Bartosz Szydłowski |
Waldemar Domański Miotacz Idei APRP |
Magdalena Sroka |
Danuta Grechuta |
Treść oświadczenia:
Liczymy również, że po zamontowaniu na drzewie budki otrzymamy od budkobiorcy zdjęcie, które będzie swoistego rodzaju raportem z dobrze wykonanej roboty i spełnionego ptasiego obowiązku.
Więcej na temat Asocjacji Promotorów RP: http://asocjacjapromotorowrp.com/credo/
UWAGA!!! UWAGA!!! Pierwsze budki lęgowe rozdane!
…
Trafiły w ręce uroczej Pani Reporter z Radia RMF.
Pani Reporter zobowiązała się otrzymaną budkę zawiesić w pobliżu swojej redakcji, na Kopcu Kościuszki. Ponadto została pouczona przez Miotacz Idei Asocjacji, że budka powinna zawisnąć na wysokości 3 do 4 m na wschodniej lub północnej stronie pnia drzewa.
…
Przy okazji przypominamy pozostałym zainteresowanym, że budkę przybijamy ocynkowanym gwożdziem!!! Nie wolno owijać drzewa drutem, sznurkiem lub „kombinować jak koń pod górę” z innymi rozwiązaniami. Gwoźdź dla drzewa nie stanowi żadnego zagrożenia i jest najlepszą metodą montażu.
Na zdjęciu: Miotacz Idei oraz Joanna Nowak
MEDIA:
Budki dla jerzyków rozdane!
Budki dla jerzyków rozdane!
Dziękujemy serdecznie MPO za budki oraz firmie EVOlution za niestrudzony montaż na wysokościach!!!
Poniżej prezentujemy dwie fotorelacje z wieszania budek, które otrzymaliśmy od Pani Agnieszki oraz Pani Krystyny.
Już wkrótce kolejne konkursy, tym razem dla chwały sikorek i wróbelków. Bądźcie czujni!
Asocjacja Promotorów RP montuje budki lęgowe
Informujemy, że we środę 23 kwietnia 2014 r. o godz.12.00, ptaki z osiedla Ruczaj w Krakowie otrzymają 17 budek lęgowych!
Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, we współpracy z Asocjacją Promotorów Radosnego Ptaka oraz przedstawicielem Rady Dzielnicy VIII Dębniki, Panią Radną Urszulą Twardzik, organizuje akcję montażu na elewacji budynków komunalnych przy ul. Przyzby i ul. Magnolii w Krakowie, pozostających w zarządzie tut. jednostki, kilkunastu budek lęgowych dla jerzyków.
Inicjatywę wspiera grupa alpinistyczna EVOlution- Prace Wysokościowe, która zadeklarowała chęć pomocy przy montażu budek.
Niebawem budki lęgowe zamontowane zostaną także na os. Piast oraz w innych częściach Krakowa. Liczymy, że wkrótce Kraków stanie się najbardziej przyjaznym miejscem dla pożytecznych ptaszków jak np. jerzyki.
Wszystkich ptakolubów zapraszamy do wysyłania na adres zgłoszeń oraz fotografii budynków, na których miałyby zawisnąć budki dla jerzyków. Szczególnie polecamy północno-wschodnie strony elewacji – nienarażone podczas upałów na przegrzewanie budek lęgowych i ich mieszkańców.
-
Chcemy, aby zainteresowani wysyłali zdjęcia proponowanych elewacji do oceny przez ornitologa – Pana Kazimierza Walasza.
Więcej o montowaniu budek dla jerzyków.
Trzeba wiedzieć, że jeżyki to ptasie szybowce, które aby wystartować potrzebują gładkiej ściany o wysokości co najmniej 5 metrów. Te pożyteczne ptaszki wypadają z budek i na tej odległości nabierają odpowiedniej prędkości, aby rozwinąć skrzydła do lotu.
Liczymy na to że ta informacja trafi do mieszkańców Krakowa i dzięki temu, że budki zawisną w naszym mieście będziemy systematycznie pozbywać się plagi komarów oraz innego robactwa pozwalając nam w spokoju spacerować po krakowskich parkach i ogrodach,
Zapraszając ptaki do miasta zmniejszymy ilość komarów i innego uciążliwego robactwa.
UWAGA !!!
Mało kto wie, ale jeden taki ptaszek zjada codziennie 20 000 komarów !!!
Przypominamy, że montowane ptasie domki są prezentem od Pana Henryk Kultysa prezesa krakowskiego MPO, który zlecił wykonanie 100 budek lęgowych dla jerzyków z desek pozyskanych ze… śmieci.
Jego szlachetny czyn był wynikiem rozmowy agitacyjnej przeprowadzonej z Miotaczem Idei Asocjacji Promotorów RP – Waldemarem Domańskim, który na początku br. zainfekował jego urzędowy umysł ideą budowania domków dla ptaków. Początkowe 50 deklarowanych budek zamieniło się w 100 mieszkań dla ptaków wykonanych z desek odnalezionych w… krakowskich śmieciach.
Ponadto Pan Prezes Henryk Kultys namówił krakowskiego dewelopera Pana Eugeniusza Batko, który zobowiązał się zawiesić 40 budek lęgowych na elewacjach należących do niego bloków mieszkalnych.
Pozostałe 60 Asocjacja Promotorów RP chce przekazać w ręce instytucji lub osób prywatnych, które wyrażą na to chęć oraz będą dysponowały odpowiednio wysokimi i pozbawionymi wystających elementów architektonicznych ścianami oraz murami.
Działanie Pana Henryka Kultysa dalece wybiega poza standardy i zachowania szefa firmy i urzędnika, co świadczy o głębokim przepełnieniu jego duszy wrażliwością i potrzebą czynienia dobra.
W związku z zaistniałymi okolicznościami, zauroczeni jego postawą obywatelską i proekologiczną, postanowiliśmy nadać mu tytuł Ambasadora Asocjacji Promotorów RP.
W trakcie 3-cio majowej Lekcji Śpiewania na Małym Rynku w Krakowie dokonamy wywyższenia Pana Prezesa Henryka Kultysa spośród innych znanych nam prezesów.
Budki w parku Bednarskeigo
28 marca w Krakowie (park Bednarskiego) kilka osób postanowiło zawiesić budki dla ptaków. Zabrali pieniądze, kupili domki, załatwili pana Mietka z drabiną i zrobili sobie oraz przyrodzie dobrze.
Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka jest im dozgonnie wdzięczna i wpisuję ich nazwiska do galerii Ambasadorów.