Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka

Strona główna » Uncategorized » Walentynki z budką lęgową!

Walentynki z budką lęgową!

Asocjacja na facebooku

Asocjacja na facebooku

1898855_682987608420167_965908015_o

 

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich do Krakowa na Walentynki z Asocjacją Promotorów Radosnego Ptaka. W tym roku połączyliśmy siły z MPO, które od lat wspiera ptasią brać ekologicznymi budkami lęgowymi zbudowanymi z materiałów z… odzysku.

BUDKI ZA DARMO!!!

14 lutego o godz. 12.00 pod Magistratem (plac Wszystkich Świętych 3/4) ze specjalnego samochodu MPO będą rozdawane… budki lęgowe dla ptaków.

Przypomnijmy, że MPO Kraków odbiera od mieszkańców miasta odpady wielkogabarytowe, stare meble, łóżka, fotele, kanapy, biurka, szafy. Idea jest jedna: drewno ma wrócić do użycia. Z części powstają budki lęgowe dla ptaków i karmniki. W ten sposób w zeszłym roku powstało ok 500 budek lęgowych

W tym roku z drewna pochodzącego z odzysku pracownicy MPO Kraków wybudowali:

– 300 budek lęgowych dla jerzyków

– 200 budek lęgowych dla sikorek

– 100 karmników.

BUDKA LĘGOWA TO SYMBOL NOWEGO ŻYCIA I KWINTESENCJA ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH

Już od trzech lat Asocjacja walczy o to, by symbolem Walentynek stała się budka lęgowa, w miejsce cynicznego i plastikowego balonika na druciku!

Jak głosi legenda od połowy lutego słychać w Polsce miłosny śpiew ptaków dlatego 14 lutego nasi pradziadowie rozpoczynali budować budki lęgowe dla pierzastego drobiazgu. Wraz z emigracją ten obyczaj powędrował w świat i po wiekach wykoślawiony powrócił do naszego kraju. Czas powrócić do źródeł naszej rodzimej tradycji. W ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki w tym wróble. Budując lub montując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów. Mniej będzie much, komarów i innego robactwa, a więcej ptasich treli.

Zapraszamy 14 lutego pod Magistrat w szczególności zakochane pary, które również mogą wziąć udział w Biegu Walentynkowym organizowanym w tym dniu przez stowarzyszenie Biegaczy – I Tym możesz Być Wielki.

Dla zwycięzców Biegu poza cennymi nagrodami ufundowanymi przez organizatora będą oczywiście budki lęgowe. Ceremonia uhonorowania zwycięzców zaplanowana jest na godz. 13:10 w AGH (aleja Adama Mickiewicza 30). Oprócz ptasich domków zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, a wśród wszystkich uczestników wydarzenia rozlosowane zostaną zaproszenia do restauracji, teatru czy kina. Do grona Partnerów wydarzenia należą m.in.: Gmina Miejska Kraków. Bieg został objęty Honorowym Patronatem: Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Pani Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dotychczas na bieg zapisało się blisko 800 osób.

 

Więcej informacji o zeszłorocznych akcjach Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka i MPO:

 

https://asocjacjapromotorowrp.com/2015/02/10/3117/

https://asocjacjapromotorowrp.com/2015/02/12/asocjacja-promotorow-w-redakcji-tvp/

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Gravatar
Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: